Balet i modern z Bartoszem Zyśkiem

Spotykamy się w niedzielne 15 kwietnia na zajęciach z Bartoszem Zyśkiem w Akademii Baletu Masterclass. Bartosz poprowadzi o 12:00-13:00 lekcję baletu gr. Średniozaawansowana i
13:00-14:00 modern.

Bartosz Zyśk jest tancerzem choreografem i pedagogiem. Ukończył warszawską szkołę baletową oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem pierwszej
nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku. Uczestnikkonkursu Prix de Lausanne. Stypendysta Academie de Danse Princesse Grace.

Od 2007 tancerz Teatru Wielkiego-Oprery Narodowej (obecnie Polski Balet Narodowy). Współpracował z Warszawskim Teatrem Tańca. W 2010 roku otrzymał promocję na koryfeja PBN.

Bartosz Zyśk debiutował jako choreograf podczas Warsztatów Choreograficznych PBN – Kreacje 8, zaprezentował tam pracę pt Equilibrium do muzyki Michała Jacaszka. Spektakl ten znalazł się wśród finałowych choreografii 31 Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hanowerze. W 2017 pokazał spektakl 3/10 do muzyki Kazimierza Serockiego, który zakwalifikował się do finału 10 Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Kopenhadze.

Ważnym jego osiągnięciem zawodowym była praca przy realizacji opery „Goplana” Teatr Wielki – Opera Narodowa (premiera 21.10.2016 r). Bartosz Zyśk odpowiedzialny był za ruch sceniczny i choreografię. W 2017 spektakl zdobył nagrodę International Opera Award w kategorii „Dzieło odkryte”.

Wydarzenie na Facebooku

You may also like